Poznaj nasze kolekcje

Arco

Arco w języku włoskim oznacza łuk, półkole. W okresie włoskiego renesansu zaczęto odchodzić od ostro zarysowanych, gotyckich łuków na rzecz form półkolistych. Tak zarysowane łuki odnajdziemy w sklepieniach, arkadach i portykach. W sferze sacrum strzeliste wieże kościołów zastępują kopuły. Architekci dużo uwagi poświęcają kompozycji swoich dzieł i ich współgraniu z otoczeniem. Kolekcja Arco to hołd oddany mistrzom włoskiej architektury epoki renesansu.

Przeczytaj więcej o kolekcji

Ferro

Ferro w języku hiszpańskim oznacza zarówno żelazo, jak i kotwicę. Określa więc coś mocnego, coś stałego. Chcemy, żeby taką stałością była dla was kolekcja Dappo Ferro. Jej projektant – Jacek Suszek połączył piękno i żar kultury iberyjskiej z jakością i rzemiosłem wprost z Mazur. „Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość, która nie jest drobnostką” – te słowa Michała Anioła idealnie oddają cały proces twórczy i realizację kolekcji Ferro. Ta kolekcja to nie tylko wysokiej jakości materiały. To 25 lat doświadczenia, użyteczność bazująca na zrozumieniu potrzeb ludzi i odważne eksperymenty inspirowane naturą.

Przeczytaj więcej o kolekcji

Mezzo

Mezzo to symbol wyważenia i umiarkowania. Określa on stan pośredni pomiędzy dwoma wartościami definiującymi. Kolekcje Mezzo definiuje synergia pomiędzy solidnością wykonania mebli a ambicją uchwycenia niezaprzeczalnego piękna w bryle.

Przeczytaj więcej o kolekcji

Ritmo

Kolekcja Ritmo powstała z myślą o małych przestrzeniach mieszkalnych. Ideą było stworzenie modelu w pełni funkcjonalnego, wygodnego i pięknego w formie. Inspirowaliśmy się architekturą renesanu — harmonią, prostotą kompozycji, rytmicznością linii, powtarzalnością zdobień, gzymsów i detali. - stąd też nazwa RITMO.

Przeczytaj więcej o kolekcji