O nas

Nasza historia jest naszą przyszłością. Sięgnijmy do lat 90-tych ubiegłego wieku, gdy Dariusz Popławski na bazie swojego doświadczenia w dużej, międzynarodowej spółce meblarskiej, rozpoczął własną działalność gospodarczą. Przyświecały mu idee, które towarzyszą nam w Dappo do dziś: „eksperymentujmy, czerpmy z klasycznego piękna i natury, współpracujmy i słuchajmy. Twórzmy meble dla ludzi, nie dla samej sztuki”.

Dziś do zarządu firmy dołączyło także młodsze pokolenie – Malwina i Michał. Jednakże, oprócz zarządu wiele czynników, w tym przyświecające nam idee pozostają niezmienne. Wciąż wierzymy, że doskonałość jest podróżą, a nie celem. Ta podróż w Dappo opiera się nie tylko na tworzeniu produktów wysokiej jakości, ale także na zrozumieniu potrzeb ludzi i odważnym spoglądaniu w przyszłość pełną wyzwań i możliwości.

Kierunek: Dappo

 • 1996

  Z zaledwie trzema pracownikami, w pomieszczeniu o powierzchni niespełna 100m2 wystartował zakład produkcyjny firmy meblarskiej MP Nidzica. Pierwsze produkowane meble miały w założeniu charakter czysto funkcyjny. Mając na uwadze różnorodność potrzeb naszych klientów, już od początku działalności wystartowaliśmy nie z jednym, a z trzema prototypami. Równolegle powstały dwa modele sof - Cordoba i Laguna oraz narożnik Ibiza. I tak wszystko się zaczęło.

 • 1997 - 2017

  20 lat ciągłego rozwoju MP Nidzica. Przenieśliśmy się do nowej siedziby. Zbudowaliśmy trzy nowe hale, zwiększając powierzchnię produkcyjno-magazynową do 3000m2, równocześnie rozwijając także zaplecze parku maszynowego. Projektowaliśmy, produkowaliśmy, sprzedawaliśmy.

 • 2018

  Kolejne pokolenie. To moment, w którym MP stało się także Malwiną i Michałem Popławskim. To czas zmian. Chociaż na początku nikt nie chciał uwierzyć, że Google i Instagram to potężne narzędzia marketingowe, a wprowadzana cyfryzacja dotychczasowych działań analogowych budziła lekki niepokój. Zmiana stała się faktem.

 • 2021

  25 lat. Po osiągnięciu tego wieku stwierdziliśmy, że grzechem byłoby nie wykorzystać tak zgranej i doświadczonej ekipy do stworzenia czegoś nowego i tak właśnie narodził się brand Dappo. Ta dla niektórych, włoskobrzmiąca nazwa pochodzi z połącznia pierwszych liter imienia i nazwiska osoby od której wszystko się zaczęło – Dariusza Popławskiego. Dappo stało sie realizacją naszego marzenia o stworzeniu marki premium. Marki stworzonej przez projektantów dla projektantów, poprzez połączenie doświadczenia i młodzieńczych wyobrażeń dla ludzi kochających design.

 • 2022

  Stało się. W niepechowy dla nas piątek 13 maja postanowiliśmy otworzyć w Gdańsku pierwszy salon nowej marki, Tak idea przemieniła się w Dappo Lab

Nasze
wartości

Doświadczenie

Wszystko, co dobre i jakościowe musi opierać się na rzetelnej pracy i fachowym wykonaniu. Pracując nad produktem najwyższej klasy musimy starannie przeprowadzać każdy punkt procesu tworzenia. Nie wierzymy w zamienniki, więc równie rzetelnie podchodzimy do doboru materiałów - wszystko to, żeby spełnić wymagania nawet najbardziej wymagającego odbiorcy.

Uczciwość

Ufamy ludziom z którymi współpracujemy i dbamy o ich dobro. Dlaczego? Po pierwsze bo wierzymy w ludzi, po drugie bo to świetni fachowcy. W taki sposób podchodzimy do odbiorców naszych mebli. Dla nas bowiem to są nasi partnerzy, a nie tylko nasi klienci. Istotne dla nas są więzi międzyludzkie, jako firma rodzinna rozumiemy lepiej niż korporacje jak zaufanie wpływa na współpracę.

Bezpieczeństwo

Od etapu produkcji po proces użytkowania. Odpowiedzialność jest podstawą naszej marki na wielu poziomach. Dbamy o to w procesie procesie produkcyjnym oraz pilnujemy, żeby produkt dla naszego odbiorcy nigdy nie stworzył zagrożenia dla niego i jego otoczenia. Rzetelna praca, wysoka jakość wykonania i troska to gwarant jednego z naszych fundamentów - odpowiedzialności.

Nasza misja

Tworzyć wyjątkowe meble dla wymagających odbiorców. Meble, które jednocześnie upięknią Twoją codzienność i będą Ci towarzyszyć w najważniejszych momentach życia