Arco – DAPPO

Kolekcja: Arco

Arco w języku włoskim oznacza łuk, półkole. W okresie włoskiego renesansu zaczęto odchodzić od ostro zarysowanych, gotyckich łuków na rzecz form półkolistych. Tak zarysowane łuki odnajdziemy w sklepieniach, arkadach i portykach. W sferze sacrum strzeliste wieże kościołów zastępują kopuły. Architekci dużo uwagi poświęcają kompozycji swoich dzieł i ich współgraniu z otoczeniem.
Kolekcja Arco to hołd oddany mistrzom włoskiej architektury epoki renesansu.

Kolory kolekcji

W kolorystyce kolekcji Arco oddajemy hołd sztuce, czerpiąc podobnie jak malarze renesansowi, inspiracje z szerokiej bazy kolorów oraz ich roli w  odbiorze dzielą. Szczególnie skupiamy się jednak na barwach późnego lata. Od przypominających nieuchronność zmian szarości, poprzez kontrastową zieleń, która wprowadza równowagę i harmonię we wnętrzu, aż do onieśmielającego potęgą nieba — błękitu.

Przenieś magiczny klimat do swojego wnętrza, dobierz stylowe dodatki i ciesz się artystycznym, błogim klimatem.

Meble z kolekcji Arco

Zaprojektowano przez

Oyster

Wojciech Barański

Absolwent ASP w Poznaniu na kierunku wzornictwo przemysłowe. Od 22 lat zawodowo zajmuje się projektowaniem mebli. Od 2004 roku zajmuje stanowisko Head of Design Departament w Oyster.pl. W swojej pracy zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem przestrzeni. Pola działania to architektura, architektura wnętrz, scenografia, wystawiennictwo, wzornictwo przemysłowe (głównie mebel), opakowania (dawniej). Często jego projekty trudno przyporządkować do tradycyjnej branży, łączą branże lub są pomiędzy nimi. Zafascynowany procesem tworzenia. W swoich projektach stawia na to, by każdy zaprojektowany przeze niego mebel był: dobrze skonstruowany, funkcjonalny i piękny. Jest bowiem wierny triadzie - forma, funkcja i konstrukcja. Jako że jest przede wszystkim artystą, dąży do tego, żeby projektowane przez niego obiekty były przede wszystkim piękne. Inspiruje go podróżowanie, przemieszczanie się, obserwacja świata, ludzi, fotografia.
Dappo 2022. All rights reserved
Website by Panda Marketing